בניית אתר תדמיתי – התוכן כן קובע

אתר תדמיתי ללא תוכן, או יותר נכון, ללא תוכן שיווקי המניע לפעולה, כמוהו כחנות שאין במרכולתה להציע לכם דבר. רבות אני נוהג להקביל במאמריי את האתר התדמיתי לחנות פיזית ממש, שכן הדמיון ביניהם רב ולעיתים קל יותר להעביר את חשיבות הדברים באמצעות הקבלה לעולם ה"אמיתי", המוחשי.

מה בין אתר תדמיתי לחנות מוחשית

אשתמש כאן בשלושה אלמנטים מתוך העולם הפיזי ומהם אשליך אל העולם הוירטואלי: חלון הראווה של החנות, סידור המדפים וארגון המוצרים עצמם.
לעיתים די במבט חטוף בחלון הראווה בכדי להבין מיהו קהל היעד של החנות ואלו מוצרים ניתן יהיה לרכוש בחנות זו. זאת ועוד, במקרים רבים חלון הראווה הוא אשר יגרום לנו להחליט, באינסטיקט של רגע, האם להיכנס לחנות או לא.
משכבר נכנסנו לחנות, סידור המדפים שבה עשוי לקבוע את משך שהותנו בחנות – סידור מדפים הגיוני והכוונה נכונה ישפיעו רבות על הניווט בחנות, על קלות ההתמצאות בה ובכלל על הרגשתנו הכללית במהלך שוטטותנו בחנות.
אולם כל אלו לא מספיקים, שכן חלון הראווה יכול להיות מסקרן ומושך לעין, סידור המדפים ושלטי ההכוונה בחנות יכולים להקל רבות על כושר התמצאותנו בחנות, אך ללא ארגון מוצרים בחנות שיעמוד בהלימה לאופי הכללי של החנות, ללא מוצרים שיוצגו בצורה נכונה או ללא הנעה מכוונת לקניה – נקבל תנועת אנשים רבה אך מעט מאוד לקוחות.

כעת, קראו שוב את הפסקה האחרונה, אך הפעם שלבו בה את המילים הבאות: עיצוב אתר תדמיתי במקום חלון ראווה, תפריטי ניווט במקום סידור מדפים ותוכן שיווקי במקום ארגון מוצרים.

משסיימתם לקרוא את הפסקה שוב, ודאי קל יותר להבין את חשיבות יישום התוכן השיווקי והתוכן בכלל כאחד משלביו החשובים ביותר של בניית אתר תדמיתי. ניתן לומר כי עיצוב האתר מושך אליו לקוחות פוטנציאליים ומספק את הרושם הראשוני, כאשר תוכן שיווקי ותוכן בכלל מספקים תנועה איכותית באתר. שילוב מוצלח של שניהם יביא לידי הנעה לפעולה ויחס המרה מיטבי בין גולשים לבין לקוחות.

תם אך לא נשלם

העלאת התכנים לאתר הינה אחד השלבים האחרונים בעצם בניית אתר תדמיתי, אולם מלאכת הקמת האתר אינה מסתיימת כאן. אתר תדמיתי, ככל אתר אחר, דורש תחזוקה וניהול שוטפים בהיבטים כגון קידום האתר, עדכון תכנים ועוד.