בניית אתר תדמיתי – כיצד להתחיל?

לפני שאפתח במאמר, הרשו לי להציג בפניכם את המושג הפשטני "תדמית" כפי שהוא לקוח מתוך אתר ויקיפדיה:

תדמית היא דימוי, דמות אדם או ארגון המצטיירת בעיני אחר, או הרושם שאדם עושה על המתבונן בו. הדימוי במהותו הוא אינסטינקט, והרושם שאחרים מקבלים הוא בגין כל מיני סימנים חיצוניים שהאדם מקרין: לבוש, דיבור, שפת גוף וכדומה. התדמית יכולה להיות זהה לדמות אותה היא משקפת, אך בימינו לעתים קרובות יש פער ביניהן עקב נטייתם של אנשים לעסוק בעיצוב התדמית, וביצירת הרושם אותו הם מבקשים להציג בפני אחרים.

על דרך האנלוגיה, נוכל לומר כי אתר תדמית הוא למעשה כלי חזותי שבאמצעותו בעל האתר מתיימר לבנות לעצמו תפיסה או רושם המתאימים לו או לעסק שבראשו הוא עומד.
לתדמית האתר ולרושם שהוא משדר חשיבות מכרעת מאין כמוה. רבות כבר נכתב על חשיבות הרושם הראשוני בשניות הראשונות בהן הגולש נפגש עם דף הנחיתה או עמוד הבית. סטטיסטיקות מצביעות על כך שהרושם הראשוני נמדד בטווחי זמן של שניות ספורות – בתוך זמן זה, מחליט הגולש האם להמשיך לעיין באתר או פשוט לעבור לאתר הבא ברשימה.

כעת, משברורה החשיבות לעובדת היותו של האתר בעל חזות הולמת המשדרת נכונה את תדמיתו של העסק, השלב הבא הוא לאתר את אותה חברה לבניית אתרים שתדע לתרגם את פרופיל העסק לאתר תדמית ראוי שיספק ערך מוסף ואיכותי אשר יגדיל את זמני השהיה באתר, יניב נאמנות גולשים לאתר ולעסק ובתוך כך יתרום להרחבת מעגל הלקוחות.

כמענה לביקוש הגובר, צצו בשנים האחרונות חברות וגופים רבים המתיימרים לספק מענה הולם לבניית אתרים בכלל ואתרי תדמית בפרט. כיצד, אם כן, ניתן לבחור חברה או תשתית לבניית אתרים, כזו שתענה על הציפיות שלנו ושתדע לתרגם בצורה המיטבית את פרופיל העסק לכדי אתר תדמית מרשים?

ראשית, מעבר להמלצות ותיקי עבודות, הציצו באתר החברה המיועדת – האם הוא משרת בצורה אופטימלית את החברה או העסק? הביטו בפרופיל העסק – האם הוא עולה בקנה אחד עם איכות העבודות המוצגות באתר? בחינת אתרי החברות, תקטין מן הסתם את רשימת החברות הפוטנציאליות לבניית אתרכם לכדי רשימה מצומצמת ואיכותית הרבה יותר.