פרמטרים לבחירת חברה לבניית אתרים

במאמר הקודם התחלנו לדון בסוגיית בחירת החברה או התשתית ההולמים ביותר לבניית אתרים בכלל ואתרי תדמית בפרט.
ראשית, נקדים ונאמר כי כמעט כמו בכל תחום, אין תשובה אחת לשאלה מהי חברת בניית האתרים הטובה ביותר. נכון יותר לשאול איזו חברת בניית אתרים היא המתאימה ביותר לצרכיי.
מאמר זה יתמקד בפרמטרים לבחירת חברת בניית האתרים המתאימה ביותר באוריינטציה של בניית אתרי תדמית.

כאמור, חתמנו את המאמר הקודם באחד הפרמטרים החשובים ביותר לסינון רשימת החברות לבניית אתרים – מראה אתר הבית שלהן עצמן. שהרי לא תרצו להפקיד את בניית אתרכם בידי חברה שהאתר שלה עצמו נראה חובבני, אתר שכזה עלול יותר להזיק לתדמיתכם מאשר לסייע בקידום המכירות או תודעתכם בקרב ציבור הגולשים.

קיימים פרמטרים נוספים אותם לבטח תרצו לבדוק לפני שתבצעו את הבחירה:

  1. ניסיון – בחנו את ניסיון החברה כפי שבא לידי ביטוי בתיק העבודות של החברה, רשימת הלקוחות שלה והפרופיל העסקי אותו היא מציגה באתר.
  2. מקצועיות – בניית אתרים ואתרי תדמית בפרט ראוי שיתבצעו ע"י אנשי מקצוע בתחום ובכלל זה אנשי תכנות אתרים, מעצבים גראפיים, אנשי תוכן ושיווק ומקדמי אתרים. חברה מקצועית תציג יכולות בתחומים משלימים אלו תוך התייחסות לבניית האתר כפרויקט שלם. מבנה מטריציוני הכולל גופים האחראים לתחומים אלו מעיד יותר מכל על מקצועיות החברה ועל השקעתה בפרויקט הקמת האתר.
  3. שקיפות – באה לידי ביטוי באופן שבו משתפת החברה את הלקוח בתהליך הקמת האתר. חברה המפעילה מתודולגיה מסודרת של בניית אתר בשלבים הכוללת אפיון אתר מול הלקוח, עיצוב ובחירת סקיצות וניהול תוכן מסודר, מצטיירת כחברה רצינית ואמינה הרבה יותר מחברה שלא פועלת באופן זה.
  4. מטריית שירותים – לשם העלאת האתר לרשת, לא דרושה רק בנייתו אלא גם פתרון לאחסון האתר. חלק מהחברות מספקות שירותים אלו כשירותים נלווים או משלימים בתשלום נוסף. יש להקפיד ולוודא שמדובר בסביבת אחסון שרידה ויציבה. שירות נוסף הינו קידום האתר ברשת. קידום האתר הינו לעיתים עניין קריטי, שכן יכול להיות לכם האתר המושקע והיפה ביותר, אולם השקעתכם תרד לטמיון במידה ואתרכם יימצא בתחתית תוצאות החיפוש ב- Google.
  5. יכולת עדכונים שוטפים באתר – רשת האינטרנט שופעת במידע רב ועדכניות המידע של האתרים הינה מן המרכיבים החשובים ביותר כיום לבחינת רלוונטיות האתר, הן בעיני הגולשים התרים אחר מידע אקטואלי ורלוונטי והן בעיני מנועי החיפוש השונים. יכולת עדכון האתר בזמן אמת הינה פרמטר חשוב ביותר לבחינת חברת בניית האתרים – היכולת של עדכון התכנים באתר באופן עצמאי, באמצעות מערכת ניהול תוכן תחסוך לכם זמן וכסף רב ותתרום רבות לחיזוק הרלוונטיות של האתר על פני אתרים ועסקים מתחרים.
  6. שירות – אולי הפרמטר החשוב ביותר בבואכם לבחור את חברת בניית האתרים שלכם. לעיתים השירות הוא כל ההבדל והוא שעושה את העסקה למשתלמת במיוחד על פני עסקאות מול חברות אחרות. אל תסתפקו ברשימת לקוחות, אתרים ופרויקטים שביצעה החברה, אלא בקשו לקבל המלצות מלקוחות. שביעות רצון הלקוחות הינו מדד מנצח לבחינת רמת השירות המוענקת בחברה.

לסיכום: במאמר זה מנינו מספר פרמטרים חשובים לבחירת חברה לבניית אתרים. ייתכנו פרמטרים נוספים בהתאם לאופי וסוגי האתרים השונים, אולם במאמר זו פירטנו את אלו החשובים והמשמעותיים ביותר. סוגיית המחיר, לדוגמא, לא נדונה כאן, אולם נקדיש לה את הפינה הראויה לה במאמרים הבאים.